MOPS Radom. Będzie redukcja etatów

2021-11-05 10:37
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu
Autor: FB/ Jerzy Zawodnik wiceprezydent Radomia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu

Redukcja etatów będzie niezbędna - mowa o pracownikach, którzy zajmują się obsługą świadczenia 500 plus. Wszystko za sprawą zmian w wypłacie świadczenia. Od 1 stycznia obsługą zadania zajmie się ZUS.

Od 1 stycznia już nie Ośrodki Pomocy Społecznej a ZUS zajmie się obsługą świadczenia 500 plus. Obsługą tego zadania zajmuje się  pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. - Pracujemy nad rozwiązaniem tej sprawy - uspokaja Marcin Gierczak, dyrektor placówki.

Etatyzacja będzie zmniejszona, bo zadań będzie mniej. Natomiast staramy się to zrobić w taki sposób, że mamy już 15 osób, które już odeszły, albo w ciągu najbliższych miesięcy odejdą na emeryturę. Na te stanowiska w ten sposób zwolnione nie będą prowadzone nabory. Zamierzamy na te stanowiska sukcesywnie przesuwać pracowników, którzy zajmowali się obsługą świadczenia 500 plus.

Obsługa świadczenia 500 plus przez ZUS oznacza, że wnioski będą składane wyłącznie elektronicznie, a wypłata środków będzie odbywać się tylko na rachunek bankowy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE