Młodzież recytowała przed publicznością w Radomskiej Kuźni [FOTO, WIDEO]

2020-03-04 14:27

W Kuźni Artystycznej odbyły się dwa konkursy recytatorskie: 37 Mały Konkurs Recytatorski, a także 43 konkurs „Warszawska Syrenka”​.

Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać zarówno wierszy Juliana Tuwima jak i Jana Brzechwy. Młodzi radomianie prezentowali swoje talenty recytatorskie, a oceniało ich jury. Jak mówi jeden z sędziów, Czesława Jakubska, przy ocenie brane są pod uwagę różne czynniki.

Na wstępie, zastanawiamy się jak przedstawia się dobór repertuaru. Bardzo cenimy sobie poszukiwania repertuarowe, nowości wydobyte z głębokich pokładów polskiej poezji, niekoniecznie klasycznej. Tematyka która nas interesuje to ta, która przylega do wieku i zainteresowań recytatorów. Jest to bardzo istotne.

Mały Konkurs Recytatorski miał swój debiut 37 lat temu z inicjatywy Towarzystwa Kultury Teatralnej i kuratorium oświaty. Ma on dawać możliwość wykazania się młodzieży szkolnej.

Konkurs recytatorski w Radomiu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE