Miejski szpital też zapłaci więcej za gaz

2022-01-14 15:13
tochtermana
Autor: FB.

Nie tylko Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zapłaci więcej za gaz, również i Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał już prognozę cen na ten rok. Ceny są trzy razy większe niż w zeszłym roku.

Podwyżka cen gazu dotyka niemal wszystkie instytucje w Radomiu. Na tej liście znalazł się także szpital.

- Mam nadzieję, że ta podwyżka nie wpłynie na kondycję finansową szpitala, która jak na razie jest niezła. Rachunku nie dostaliśmy, ale prognoza mówi o trzykrotnym wzroście ceny za gaz. Sejm proceduję nad ustawą,która ma obniżyć ceny między innymi dla szpitali, czy domów pomocy społecznej. Mam nadzieję, że zostanie to wprowadzone, czekamy. Gdyby tak się nie stało to ceny za gaz wzrosłyby z 3 do 9 milionów złotych rocznie. Będziemy musieli to jakoś uwzględnić w budżecie szpitala, bo zdrowie radomian jest dla nas najważniejsze. Będziemy starali się, żeby ta usługa szpitalna nie uległa zmianie - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Wcześniej informacje o podwyżkach otrzymał Miejski Zarząd Lokalami czy radomskie szkoły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE