"Mazowiecki Gravel": Przejadą na rowerach 550 kilometrów dookoła Mazowsza [AUDIO]

2021-03-02 14:19 Jakub Białczak
rower gravel
Autor: pixabay

"Mazowiecki Gravel" to pierwszy ultramaraton rowerowy dookoła Mazowsza w formule bez wsparcia. Uczestnicy będą mieli 64 godziny na pokonanie trasy o długości 550 kilometrów.

Start i metę ultramaratonu zaplanowano w Warce. Wydarzenie wpisuje się w obchody 700 lecia miasta. - 550 km po szutrowych drogach i bezdrożach, w niewielkim stopniu bocznymi drogami asfaltowymi, przez lasy, łąki i sady, z widokami na rzeki, historyczne zamki, zabytkowe kościoły i wioski zatrzymane w czasie, tak o trasie ultramaratonu piszą jego organizatorzy.

Trasa prowadzi szutrowymi drogami  Puszczy Bolimowskiej, w stronę Żelazowej Woli. Dalej Wyszogród, zamek w Ciechanowie, a później widoki na mazowieckie rzeki: Narew w Różanie, Bug w Broku, Nadbużański Park Krajobrazowy, Liwiec i zamek Liw. -  Przejedziemy też przez miejscowość Jeruzal, która zainspirowała autorów serialu „Ranczo” (słynny sklep wciąż tam stoi!). Końcowy etap trasy to Mazowiecki Park Krajobrazowy, a następnie most w Górze Kalwarii. Na deser zamek w Czersku, górujący nad okolicą, informują organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 11 do 13 czerwca. Dzień przed startem wyścigu zaplanowano spotkanie w Kempingu nad Pilicą.

Skąd pomysł na ultramaraton, jak się przygotować do trasy? Tego dowiecie się z wywiadu z Bartkiem Swacha, współorganizatorem wydarzenia.

Bartek Swacha, współorganizator ultramaratonu rowerowego "Mazowiecki Gravel" o przygotowaniach do wydarzenia