Masz chrypkę, albo problemy z przełykaniem. Lepiej zrób bezpłatne badanie

2021-09-23 9:53
radioterapia
Autor: fot. RCO

Ten rodzaj nowotworów atakuje przede wszystkim osoby młode, narażone są przede wszystkim osoby palące papierosy i pijące alkohol. Trwa tydzień profilaktyki nowotworów głowy i szyj. Badania profilaktyczne prowadzi Radomskie centrum Onkologii.

W trakcie trwania IX Tygodnia profilaktyki głowy i szyi bezpłatne badania profilaktyczne prowadzone są w Radomskim Centrum Onkologii. Pacjenci mogą się przebadać specjalnym urządzeniem zwanym fiberoskopem. Badania powinny wykonać osoby w wieku 40-65 lat.

- Nowotwory głowy i szyi to problem kliniczny i społeczny. Może nie jest to taki poważny nowotwór jak rak piersi u kobiet, czy rak płuca u mężczyzn. Stanowią 6 proc. wszystkich nowotworów złośliwych. Nowe rozpoznania co roku to 6 tysięcy nowych przypadków. Takie objawy, które nas powinny zaniepokoić to utrzymująca się chrypka, ból języka, nieleczone owrzodzenie jamy ustnej, ból lub trudności w przełykaniu, niedrożność nosa, lub krwawienie z nosa. Powinniśmy zgłosić się na badania jeżeli jeden z tych objawów utrzymuje się dłużej niż 3 tygodnie- mówi Robert Bibik onkolog z Radomskiego Centrum Onkologii.

Radomskie Centrum Onkologii bierze udział w kampanii po raz 4.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE