Mamy w Radomiu 72 kamery monitoringu. Czy wszystkie są sprawne?

2021-09-20 16:01
Monitoring
Autor: PhotoMIX-Company/CC0/pixabay.com

Śledzi nas czujne oko monitoringu, ale i ono potrafi być zawodne. Jak się okazuje zamocowane na ulicach urządzenia się psują, lub ulegają awarii. Obecnie 11 z nich musi być remontowanych.

Gdyby nie monitoring trudne byłoby ustalenie sprawców przestępstw czy chuligańskich wybryków. W pierwszym półroczu na podstawie zdjęć z kamer miejskich udało się podjąć ponad 2 tys. różnego rodzaju interwencji. Jednak urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że czasami zawodzą.

- Monitoring obejmuje główne ciągi komunikacyjne w naszym mieście. Obecnie w modernizacji mamy 6 przestarzałych kamer, które chcemy wymienić na nowsze. Dwie kamery są naprawiane z odszkodowania, ponieważ zostały uszkodzone w wyniku wypadku z samochodem. Te kamery są naprawiane z OC sprawcy. W przypadku 3 kamer to ich awarie są związane z wyładowaniami atmosferycznymi. W sumie 11 kamer jest remontowanych- mówi Sławomir Figarski- Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony.

System monitoringu funkcjonuje w Radomiu od 20 lat.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE