Ma być bezpieczniej. Rondo w Kowali już gotowe

2023-01-24 14:11
nowe rondo w Kowali
Autor: archiwum starostwa powiatowego w Radomiu

Było ruchliwe i niebezpieczne skrzyżowanie, jest duże, wyniesione rondo. Po przebudowie trwającej kilka miesięcy, na rozjeździe dróg w Kowali organizacja ruchu została ustalona od nowa.

Ma 36 metrów szerokości, łączy się tu pięć dróg. Mowa o nowym rondzie w Kowali, które ma radykalnie poprawić bezpieczeństwo. Inwestycja została zakończona pod koniec roku. Jak poinformował Waldemar Trelka starosta radomski, inwestycja kosztowała cztery miliony złotych, w tym 800 tys. powiat radomski pozyskał ze środków na poprawę bezpieczeństwa z Krajowego Programu Rozwoju Dróg.

Nowe rondo decyzją rady gminy zyskało imię Bohaterów Powstania Styczniowego bitwy pod Kowalą 1863 roku. Władze powiatu zapowiadają kolejną inwestycję. Chodzi o dwuipółkilometrowy odcinek drogi między Dąbrówką, Rudą Małą, Dąbrówką Zabłotnią. Także w tym przypadku powiat będzie starał się o wsparcie z programów rządowych. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE