Które projekty zwyciężą? Rusza głosowanie w BOM

2021-09-16 12:08

W poniedziałek, 20 września rusza głosowanie na projekty w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku na karcie do głosowania znajdzie się 114 pomysłów.

Mieszkańcy Mazowsza będą mogli oddać swój głos. W poniedziałek, 20 września ruszy głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

W sumie mieszkańcy zgłosili ponad 250 pomysłów.

Po ocenach formalnych i merytorycznych oraz odwołaniach do głosowania poddanych zostanie 114 pomysłów - powiedziała Sara Michalska z Urzędu Wojewódzkiego.

Głosować będzie można nie tylko drogą tradycyjną.

Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach - dodaje Sara Michalska.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza potrwa do 10 października.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE