kreacje - prowokacje_zwycięzca

i

Autor: AD

"Kreacje - Prowokacje 2023" za nami. W Radomiu odbył się VII Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Projektantów

2023-03-10 17:11

Misie - przytulanki urzekły jurorów. W Zespole Szkół Skórzano Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu 10 marca odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów "Kreacje - Prowokacje". Jury wybierało spośród 12 finałowych kolekcji. Kto wygrał?

Wygrała kolekcja "Pluszowa klatka" Macieja Woszczyka z Zespołu Szkół Przemysłu Mody w Łodzi, pełna pluszaków i bardzo kolorowa. Jak przyznał autor o kolorach zdecydował przypadek.

- Nie miałem wpływu na to jakie pluszaki będą mi podarowane, więc o kolorze zdecydował los. Inspirowałem się też kontrastem. Stąd ciężkie buty z łańcuchami, które zupełnie nie nadają się dla dzieci i delikatne, dziecięce zabawki, które służą do przytulania. Myślę, że ja też jestem człowiekiem pełnym kontrastów, dlatego to co tworzę nie może być jednoznaczne - przyznał zwycięzca. 

Maciej Woszczyk jest nie tylko młodym projektantem ale też tancerzem. W przyszłości, w życiu zawodowych chciałby łączyć te dwie dziedziny sztuki. 

 Drugie miejsce  zajął Maksymilian Miłosz Poremski  uczeń Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznychi Ogólnokształcących w Bytomiu, który przedstawił kolekcję zatytułowaną „Van Fashion". Trzecią lokatę przyznano Mateuszowi Cieszyńskiemu z  Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, za kolekcję „Upside down”. 

Nagrodę specjalną trzymała m. in. Magdalena Staniewska z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług. 

finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „Kreacje Prowokacje 2023” zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego, którego reprezentowała na uroczystości Pani Katarzyna Kalinowska – zastępca prezydenta Miasta Radomia. To już siódma edycja konkursu, którego celem jest zintegrowanie młodych kreatorów mody. Do gali finałowej zostało zaproszonych dwunastu młodych projektantów z jedenastu szkół odzieżowych w Polsce, z Ostrowa Wielkopolskiego, Dąbrowy Górniczej, Biłgoraja, Częstochowy, Bytomia, Słupska, Rydułtowy, Białegostoku, Dębicy, Łodzi i Krosna. Na konkurs nadesłano ponad 60 projektów. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE