Kosze na plastikowe nakrętki pojawiły się na stałe na terenie Radomia

2021-11-26 12:02
Pojemnik na plastikowe korki
Autor: Bartosz Giziński

Osiem pojemników na plastikowe korki, dzięki którym można wesprzeć potrzebujące osoby stanęły w na stałe na terenie Radomia. Dodatkowo miasto zakupiło dwa mobilne kosze, które będą ustawiane podczas różnych wydarzeń

Kosze w kształcie serca, do których można wrzucić plastikowe nakrętki są bardzo dobrze znane już Radomianom. Dzięki oddanym nakrętkom można wspierać osoby potrzebujące. Teraz miasto zakupiło osiem takich pojemników, które zostaną ustawione w stałych punktach na terenie Radomia. - To projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego - informuje Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. 

Często słyszymy o zbiórkach plastikowych nakrętek prowadzonych z myślą o celach społecznych. To jest coraz bardziej popularne i znalazło też uznanie w oczach Radomian w Budżecie Obywatelskim, dzięki temu mamy osiem pojemników na te nakrętki i dwa mobilne, które będą ustawiane przy okazji różnych wydarzeń na terenie miasta. 

Pojemniki w kształcie serca zostały ustawione przed Radomskim Szpitalem Specjalistycznym, Urzędem Miejskim przy ul. Kilińskiego, przed szkołami: PSP nr 28 - ul. Jaracza, PSP nr 13 - ul. Sienkiewicza, PSP nr 6 - ul. Rapackiego, PSP nr 14 - ul. Wierzbicka oraz przed Zespołem Szkół Elektronicznych przy ul. Sadkowskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE