Szereg ograniczeń w radomskiej komunikacji miejskiej

i

Autor: źródło: facebook MZDiK w Radomiu

KORONAWIRUS: Pasażerowie nie wejdą do autobusów przednimi drzwiami

2020-03-13 10:19

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wydzielił w miejskich pojazdach specjalną strefę dla kierowców. Oznacza to, że pasażerowie nie będą mogli korzystać z przednich drzwi autobusów. Związane jest to z zapobieganiem ewentualnego zarażenia koronawirusem.

Kierowcy autobusów odgrodzeni od pasażerów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zorganizował w miejskich autobusach specjalną strefę wydzieloną, by kierowcy nie mieli bezpośredniego kontaktu z pasażerami. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnego zarażenia koronawirusem.

Zmiany MZDiK wprowadził już od soboty, 7 marca. Wówczas wyłączono tak zwany „ciepły guzik”, dzięki czemu tylko kierowca mógł otwierać drzwi pasażerom na przystankach. Ma to na celu częstsze wietrzenie wnętrza pojazdu.

To jednak nie jedyne ograniczenie w radomskiej komunikacji miejskiej w związku z epidemią koronawirusa. Od czwartku, 12 marca Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zamknął też sprzedaż biletów przez kierowców autobusów. Teraz bilety można zakupić tylko w kioskach lub za pomocą specjalnych aplikacji na telefon.

Od soboty, 14 marca MZDiK wydzieli też specjalną strefę dla kierowców autobusów. Wówczas pasażerowie nie będą mogli wchodzić lub wychodzić z pojazdu przez przednie drzwi. Obszar zostanie ograniczony taśmą, której pasażerom nie będzie wolno przekraczać. W wydzielony obszar włączone są także podwójne siedzenia z przodu pojazdu po obu stronach.

O takie rozwiązanie jak wydzielenie specjalnej strefy wnioskowali sami kierowcy. Podobne rozwiązania zostały już wprowadzone w innych miastach Polski, na przykład w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE