Konkurs Bibliotekarz Roku'2020. Głosowanie przedłużone do końca listopada

2020-11-20 19:34 AD
biblioteka. zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay

Kreatywny, sympatyczny a może szczególnie pomocny? Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu przedłuża konkurs Bibliotekarz Roku. Mimo że wszystkie placówki wciąż są zamknięte, to zgłaszanie kandydatów do tego wyróżnienia i głosowanie trwa nadal. Będzie możliwe do końca listopada.

Konkurs "Bibliotekarz Roku Miejskiej Biblioteki Publicznej" zwykle organizowany jest wiosną a wręczenia nagród odbywa się na początku maja w okolicach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W tym roku został przesunięty na jesień, ze względu na pandemię i zamknięcie placówek kultury. Jednak teraz także, w ramach walki z pandemią, biblioteki zostały zamknięte dla czytelników. Mimo to radomski konkurs nie został odwołany, zgłaszanie kandydatur trwa nadal a zgłoszenia przyjmowane będą do końca listopada.

- Tytuł Bibliotekarza Roku może otrzymać tylko osoba, pracująca na tym stanowisku. Nie mogą zostać laureatami pracownicy administracyjni czy dyrekcja. Musi to być osoba, która angażuje się bardziej niż to wynika z obowiązków wynikających z umowy o pracę. Bibliotekarzami Roku zostawały osoby upowszechniające czytelnictwo wśród najmłodszych, ale też osoba która pomogła w informatyzacji biblioteki. Kandydatury wskazują czytelnicy a wyboru laureata danego roku dokonuje kapituła składająca się z bibliotekarzy. Dlatego jest to tym cenniejsze wyróżnienie, że zgłoszenia składają czytelnicy ale swoje uznanie wyrażają też koleżanki i koledzy po fachu - przypomina zasady konkursu Anna Skubisz - Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przypomnijmy kandydatury czytelnicy mogą zgłaszać do końca listopada. Zgłoszenie można wysyłać poczta tradycyjną i elektroniczną.