Kleszcze atakują! Sanepid tłumaczy jak się chronić

2022-06-15 14:58

Kleszcze lubią ciepłe dni - przestrzega radomski SANEPID. Z powodu dość wysokich temperatur zarówno w trawie jak i na drzewach można spotkać te pajęczaki. A jak się przed nimi chronić? Bardzo ważna jest profilaktyka - tłumaczy SANEPID.

Borelioza i zapalenie mózgu - takie choroby przenoszą kleszcze, które mogą zaatakować szczególnie w lesie lub w trawie. Według danych radomskiego SANEPIDu, około 1/3 kleszczy jest nosicielami chorób lub bakterii.

Najważniejsza jest profilaktyka. Trzeba ubierać się tak, by kleszcz nie mógł dostać się do naszej skóry - nosić długie rękawy, spodnie z długimi nogawkami, skarpety oraz nakrycia głowy - powiedziała Małgorzata Gregorczyk, rzeczniczka radomskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W przypadku ukąszenia należy jak najszybciej pozbyć się kleszcza. Warto także zabezpieczyć naszych pupili przed kleszczami, na przykład specjalną obrożą czy kropelkami na kark.​​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE