Kilkunastu Mikołajów tańczyło i śpiewało dla małych pacjentów [WIDEO]

2021-12-04 15:41
mikołaje
Autor: Wojciech Wójcikowski

Zazwyczaj przychodzi jeden ale tym razem pod Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym było ich kilkunastu. Grupa Mikołajów z Radomia tańczyła i śpiewała dla pacjentów i personelu. W Radomiu odbył się happening "Radosne spotkanie Mikołajów".

Już drugi rok z rzędu Mikołajki obchodzimy w czasie pandemii. To trudny czas zwłaszcza dla dzieci, które z różnych względów przebywają w szpitalu. Na wielu oddziałach wprowadzono zakaz odwiedzin, ale tez opuszczanie sal nie jest możliwe. Z myślą o nich grupa przyjaciół z Radomia postanowiła stworzyć niezwykłe spotkanie. Mikołajowie podjechali pod szpital - nie w tradycyjnych saniach- lecz kultowymi starymi samochodami i quadami.

- Pomysł zrodził się z serca i tam się wszystko zaczęło. Jesteśmy grupą przyjaciół i chcieliśmy zrobić coś fajnego. Na początku było nas raptem 3 osoby, potem 5, a potem dołączały się kolejne osoby. Nasze wszystkie przygotowania trwały 7 dni. Zapłatą dla nas jest radość jaką widzieliśmy pacjentów, którzy- ze względu na pandemię- oglądali nas przez szpitalne okna. Chcieliśmy tchnąć w ludzi tyle szczęścia ile się da, żeby to szczęście rozlało się na nasz piękny Radom. Każdy z nas, biorący udział w tym wydarzeniu poczuł szczęście i ogromne wzruszenie - mówi Jacek Żyła jeden z organizatorów Spotkania Mikołajów

Wcześniej grupa Mikołajów odwiedziła Radomskie Centrum Onkologii, potem przejechali do szpitala na Józefowie. Relacja wideo z tego wydarzenia na naszym portalu wkrótce.

Radosne spotkanie Mikołajów przed szpitalem na Józefowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE