"Kaskadowy pomiar prędkości" - mazowiecka drogówka przeprowadzi jutro akcję na drogach.​

2020-03-05 11:43
Pościg w Radomiu
Autor: Policja

Policja skontroluje kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Takie akcje drogówka przeprowadza cyklicznie, jak wynika z dotychczasowych wciąż nie brakuje kierowców, którzy mają zbyt ciężką nogę.

W 2019 roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 26 tys. wypadków drogowych z czego prawie 6 300 powstało z powodu nadmiernej prędkości. Zdarzenia drogowe, którym towarzyszy zbyt duża szybkość pojazdu najczęściej kończą się tragicznie. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków w poprzednim roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najwięcej osób zginęło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu - w 2019 roku z tego powodu śmierć poniosło 770 osób.

Szczególną rolę będą mieć policjanci z zespołów „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją. Największym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Jak mówi Norbert cibor z mazowieckiej policji kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość tłumaczą się różnie

Nie zwrócili uwagi na licznik w samochodzie, zamyślili się. Gdzieś jada do pracy w interesach i myślą o czym innym. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

A my przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE