Jutro rozpoczyna się policyjna akcja "Znicz"

2021-10-28 15:30
policja Radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Trzeba zdjąć nogę z gazu, zachować czujność, a drogę zaplanować- radzą mazowieccy policjanci. Oni sami zapowiadają częste kontrole i patrole w rejonie cmentarzy w ramach akcji znicz. Na Mazowszu na drogach pojawi się 1400 funkcjonariuszy.

Policjanci będą sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość i stan techniczny pojazdów. Mają być tam gdzie mieszkańcy Mazowsza będą starali dotrzeć na metropolię.

- Policja w całym kraju zamierza czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Podobnie będzie na Mazowszu gdzie na drogach pojawi się 1400 policjantów drogówki. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych. Apeluję  o to by stosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez policję i inne służby, które będą pomagać policjantom. Ci na pewno będą Państwu pomagali. Przestrzegam jednak przed ignorowaniem przepisów ruchu drogowego. Będą egzekwowali przepisy i na pewno piraci drogowi nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową- mówi Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki.

Akcja znicz zakończy się 2 listopada.