Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w trudnych czasach?

2022-08-15 7:02
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w trudnych czasach?
Autor: materiały partnera Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w trudnych czasach?

Oferta Salonu RuckZuck Radom zostanie wkrótce poszerzona o nowy produkt, którym będą folie grzewcze. O szczegóły pytamy Pana Pawła Marszałka – właściciela sklepu.

Skąd pomysł na tego typu produkt?

Tak naprawdę produktem zainteresowaliśmy się prawie rok temu. Został przez nas przetestowany, a niedawno jeden z dystrybutorów podłóg z którym współpracujemy dołączył do swojej oferty folie grzewcze DREAM HEAT i wspólnie postanowiliśmy, że produkt będzie również dostępny w naszym salonie. Jest to rozwiązanie idealne na dzisiejsze czasy i problemy z dostępnością oraz cenami surowców używanych do ogrzewania.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w trudnych czasach?
Autor: materiały partnera

Czym są folie grzewcze?

Folie grzewcze to nowoczesne, ekologiczne, wydajne i zdrowe ogrzewanie podłogowe. Możemy powiedzieć, że folie Dream Heat to ultracienki (0,7 mm), elastyczny grzejnik montowany pod panelami, płytkami, deskami, ale również w ścianie lub suficie. Za pomocą promieniowania podczerwonego emituje ciepło i w naturalny sposób ogrzewa wszystkie obiekty znajdujące się pomieszczeniu zapewniając przyjemne i komfortowe warunki.

Czym są folie grzewcze?
Autor: materiały partnera

Jak wygląda wydajność i obsługa folii?

Ogrzewanie podłogowe z zastosowaniem folii grzewczej Dream Heat to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i łatwość obsługi. System jest dyskretny i bezgłośny. Korzystając z termostatów lub aplikacji w telefonie ustawiamy żądaną temperaturę z dokładnością do 0.1ºC. Ponieważ każde z pomieszczeń posiada własny termostat możemy ustalić dla nich różny komfort cieplny.

Kolejną zaletą ogrzewania na podczerwień jest to, że nagrzeje ono pomieszczenie zdecydowanie szybciej niż tradycyjne systemy. Temperatura podłóg ogrzewanych przez folię może wzrosnąć nawet o 7ºC w 30 minut. Dodatkowo całe pomieszczenie zostanie ogrzane równomiernie – to wielka przewaga nad tradycyjnymi grzejnikami konwekcyjnymi.

Dream Heat to produkt bezawaryjny i bezobsługowy. Instalacja w przeciwieństwie do innych nie wymaga żadnych okresowych przeglądów ani konserwacji. Nie ma też elementów mechanicznych, które mogłyby się zepsuć i wymagać wymiany. Dlatego wydajność systemu jest bardzo wysoka i wynosi 99%, co powoduje, że prawie cała energia elektryczna dostarczona do folii grzewczej, zostaje zamieniona w ciepło, a to oznacza duże oszczędności.

To jednak dalej ogrzewanie elektryczne, a prąd jest drogi. Czy to rozwiązanie ekonomiczne?

Analizując koszty powinniśmy zwrócić uwagę na koszty zużywanej energii, ale również na nakłady ponoszone na zakup i instalację systemu oraz jego konserwację. Ciepło, które generują folie grzewcze powoduje, że osiągnięcie komfortowej temperatury pochłonie nawet do 60% mniej energii niż w elektrycznych systemach konwekcyjnych (np. elektryczne grzejniki naścienne).

Następna kwestia to koszt zakupu i montażu. Folie Dream Heat wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz ich montaż są zdecydowanie tańsze w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi.

Wybierając ogrzewanie podczerwienią nie potrzebujemy komina ani kotłowni. Nie musimy również ponosić kosztów zakupu pieca, pompy ciepła oraz grzejników.

Cały system zaprojektowano w taki sposób, aby był bezobsługowy i bezawaryjny, dzięki temu nie ma konieczności corocznych przeglądów, a co za tym idzie nie generuje kosztów konserwacji.

Zastosowanie systemu Dream Heat to również energooszczędność. Pozyskujemy tu dwa rodzaje ciepła: bezpośrednie (wysyłane podczerwienią przez folię) oraz pośrednie (przyjęte i oddawane przez podłogi oraz wszystkie inne elementy znajdujące się w pomieszczeniu). W efekcie odczuwalna przez mieszkańców temperatura jest o ok. 2-3 stopnie wyższa niż rzeczywista. Wpływa to korzystnie na komfort termiczny i zmniejsza zużycie energii. Ponadto ogrzewanie podczerwienią nie prowadzi do strat ciepła, które ma miejsce przy tradycyjnym systemie, gdy ciepło transportowane jest długą drogą od pieca, przez rury aż do grzejników. Dodatkowo fale ciepła emitowane przez folię osuszają ściany co zwiększa ich właściwości izolacyjne. Oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na ciepło i kolejne oszczędności.

Jak wygląda wydajność i obsługa folii?
Autor: materiały partnera Jak wygląda wydajność i obsługa folii?

Czy ogrzewanie podczerwienią jest bezpieczne i jaki ma wpływ na zdrowie?

Oczywiście tak, ogrzewanie folią na podczerwień jest bezpieczne dla domowników, a wręcz nawet zdrowe. O podczerwieni mówi się, że jest to energia życia i jest odpowiednikiem najbardziej naturalnego i komfortowego źródła ciepła jakim są promienie słoneczne. Od lat stosuje się ją z sukcesami w przemyśle zdrowotnym i fizjoterapii.

Folia grzewcza Dream Heat to także idealne rozwiązanie dla alergików. Zasada działania folii, która ogrzewa bezpośrednio osoby i przedmioty w pomieszczeniu, a nie powietrze nie wywołuje ruchów powietrza. W efekcie zapobiega wzbijaniu się kurzu, pyłków, drobnoustrojów i roztoczy zapewniając komfort osobom wrażliwym i alergikom.

Zastosowanie ogrzewania na podczerwień pozwoli też uzyskać optymalną wilgotność powietrza w domu, co ma pozytywny wpływ na odporność wszystkich domowników. Osuszy także ściany w pomieszczeniach co zapobiegnie powstawaniu pleśni i grzybów.

Wygląda na to, że to innowacyjny i ekonomiczny produkt idealnie skrojony na dzisiejsze czasy

Dokładnie folia grzewcza Dream Heat to rozwiązanie dla osób, które chcą ogrzać dom taniej niż gazem, zdrowiej niż przy użyciu grzejników konwekcyjnych, nie tracąc przy tym czasu na obsługę pieca i dodatkowo zyskując więcej miejsca na aranżację wnętrz.

Wkrótce w naszym salonie DrzwiRadom.pl – RuckZuckRadom pojawi się ekspozycja gdzie będzie można zobaczyć i poczuć jak działają folie DREAM HEAT.

Folia grzewcza Dream Heat
Autor: materiały partnera Folia grzewcza Dream Heat

RUCK ZUCK RADOM

ul. 1905 Roku 9

26-600 Radom 

TEL.: 530995588, 483830605

www.drzwiradom.pl

Artykuł Sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE