Hydrotruck wzmacnia się przed walką o finałową ósemkę. Jest nowy zawodnik

2020-02-21 11:01 Jakub Białczak
Paweł Krefft
Autor: Dariusz Błażejowski Paweł Krefft

Do Truckersów dołączył Paweł Krefft. 24-latek zamienił czeską ekstraklasę na polską. Wcześniej reprezentował barwy BK Geosan Kolin.

Nowy gracz jest strzelcem, ale może również grać na pozostałych pozycjach na obwodzie. Krefft jest wychowankiem GTK Gdynia. Reprezentował też barwy drużyn z Sopotu, Torunia, czy Krosna, skąd trafił do czeskiej ekstraklasy. Umowa z Hydrotruckiem obowiązuje do końca sezonu, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Nie jest tajemnicą, że od jakiegoś czasu chcieliśmy nieco poszerzyć rotację i szukaliśmy graczy, którzy mogliby z marszu wejść do zespołu, a których możliwości znamy. Paweł Krefft wpisuje się w tę opcję, a daje jednocześnie młodość i doświadczenie. Może występować na pozycjach obwodowych, co daje naszym trenerom większe pole manewru. Liczymy, że Paweł wniesie do zespołu nową energię na decydującą fazę sezonu – uważa Piotr Kardaś, prezes HydroTruck Sport SA.

W Mieście Szkła Krosno 24-latek spędzał średnio na parkiecie około 18,5 minuty. W tym czasie zdobywał ponad 6 punktów, notując 2,5 zbiórki.

Najbliższa okazja, aby zobaczyć Hydrotruck w akcji dopiero  1 marca. Truckersi zagrają wtedy na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz. Obecnie trwa przerwa na grę w reprezentacji. Spragnionym koszykarskich emocji przypominamy TOP 10 akcji z Suzuki Pucharu Polski, w którym brali udział radomianie.