Gmina Gózd znowu będzie miała posterunek policjii

2022-05-10 14:13
Materiał prasowy
Autor: Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Po latach starań, jednostka zostanie reaktywowana. Więcej o tym w artykule.

Gmina Gózd będzie miała swój posterunek policji. Samorząd przekazał działkę pod budowę nowej jednostki. Przypomnijmy, posterunek zlikwidowano w 2012 roku. W tym czasie władze samorządu ubiegały się o jego reaktywację, a mieszkańcy zgłaszali że jest on potrzebny. Po przeprowadzeniu analiz zagrożenia przestępczością, uzgodniono miejsce i sposób reaktywacji posterunku.

Działka o pow. 1048 m² zlokalizowana jest w Goździe (Wieś - dop. red.) przy ul. Szkolnej. Stanie na niej nowoczesny, ekologiczny budynek Posterunku Policji, który zostanie wybudowany w systemie modułowym z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii służącej do ogrzewania budynku i wody. - Powiedział nam Norbert Cibor z mazowieckiej policji.

O bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gózd będzie dbało 8 policjantów. Służbę w nowej jednostce rozpoczną już w przyszłym roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE