Ferie z książką? Dlaczego nie! Biblioteka zaprasza dzieciaki w ferie! [FOTO, AUDIO]

2020-02-05 10:01

Warsztaty, zabawy ruchowe ​i plastyczne- a wszystko wokół książki. Filie miejskiej książnicy zapraszają najmłodszych radomian na feryjne zajęcia, W tym roku spotkania organizują 4 filie- numer 1,2, 6 i 16. Zobaczcie co przygotowały poszczególne filie!

Już 10 lutego zaczynają się ferie zimowe! Biblioteka, jak co roku, zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do udziału w zajęciach literackich, plastycznych i ruchowych.

Na zajęcia zapraszają wszystkie cztery filie pracujące z najmłodszymi czytelnikami:

- Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

- Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

- Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

- Filia nr 16, ul. Barycka 2

We wszystkich placówkach ferie będą trwały od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00 przez pełne 2 tygodnie przerwy zimowej.

Filia numer 1 na  ulicy  Osiedlowej 9, przygotowała dla najmłodszych dwa tygodnie spotkań pod tytułem  "Kartka z kalendarza, czyli nietypowe święta w bibliotece". Podczas spotkań dzieciaki, będą miały okazję poznać "nietypowe święta". I tak, miedzy innymi, na przybyłych czekać będą zabawy w dniu "poznawania przyjaciół", dniu "pisania piórem", czy dniu "baśniowych spotkań".

"Zaczarujmy Zimę" to hasło przewodnie ferii w filii numer 2 przy ulicy Zientarskiego 1A.  I choć za oknami w te ferie w naszym mieście śniegu brak, to pracownicy podczas spotkań zabiorą dzieciaki w "krainę śniegu i lodu", i przyprawią dzieciaki o "bałwankowy zawrót głowy".

"To co znane i nieznane", zagości natomiast w filii numer 6 na ul. Kusocińskiego 13. Pracownicy tej filii nie zdradzają jednak szczegółów przygotowanych spotkań, ale tajemniczo zachęcają do wzięcia udziału w zajęciach:

"Podczas tegorocznych zajęć feryjnych zapraszamy naszych młodych czytelników na różnorodne zabawy i atrakcje. Przez 10 dni przypomnimy sobie najlepsze zabawy bez których ciężko sobie wyobrazić  zajęcia w naszej bibliotece. Będzie tez trochę nowości. ale kiedy będą niespodzianki , a kiedy klasyki bibliotecznej rozrywki, to juz trzeba sprawdzić samemu! 

Filia numer 16 mieszcząca się na osiedlu Południe, przy ulicy Baryckiej 2 postawiła na kolory! "Białe,  czarne, kolorowe -w bibliotece ferie zimowe!- to hasło szesnastki. Dzieciaki dowiedzą się między innymi, co się kryje w bibliotece za regałem, czy do tygrysa można wołać "kici, kici", a także poznają bajki nie do końca klasyczne.

Szczegółowy harmonogram każdej filii w naszej galerii!

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z Iloną Michalską-Masiarz pracownikiem biblioteki głównej!

Ferie w filiach biblioteki! Posłuchaj!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE