Radomiak - Wisła Kraków

Autor: radomiak.pl

Ekstraklasa: Radomiak znokautował Białą Gwiazdę. Angielski z hat - trickiem

2022-05-15 21:05

W meczu 33 kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Radomiak wygrał przed własną publicznościa z Wisłą Kraków. Mecz zakończył sie wyniekiem 4:2.

Wisła Kraków do 49 minuty prowadziła 2:0. Już w 8 minucie gola strzelił Tsitaishvili. W 48 Savić podwyższył prowadzenie. Podopieczni Jerzego Brzęczka krótko cieszyli się z dwubramkowej przewagi. Kontaktową bramkę w 50 minucie strzelił Karol Angielski. Kolejne bramki w 67 i 69 minucie znów strzelił Angielski. Na kilka minut przed końcem spotkania prowadzenie podwyższył Dawid Abramowicz.

Zwycięstwo pozwoliło Radomiakowi wskoczyć na 6 miejsce w tabeli. Natomiast Wisła Kraków spada do 1 ligi.

Radomiak Radom - Wisła Kraków 4:2 (0:1)

Karol Angielski 50, 67, 68, Dawid Abramowicz 86 - Heorhii Tsitaishvili 8, Stefan Savić 48

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 37. Gonçalo Silva (46, 22. Tiago Matos), 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (90, 21. Jakub Snopczyński), 35. Daniel Łukasik (90, 4. Maciej Świdzikowski), 2. Thabo Cele, 10. Mateusz Radecki, 20. Luís Machado (46, 23. Filipe Nascimento) - 13. Maurides (46, 19. Karol Angielski).

Wisła: 1. Paweł Kieszek - 20. Konrad Gruszkowski, 5. Joseph Colley, 25. Michal Frydrych, 15. Matěj Hanousek - 14. Heorhij Citaiszwili, 80. Patryk Plewka (80, 3. Sebastian Ring), 8. Marko Poletanović, 28. Elvis Manu (64, 11. Mateusz Młyński), 77. Stefan Savić (80, 92. Michal Škvarka) - 9. Jan Kliment (64, 13. Zdeněk Ondrášek).

Żółte kartki: Cichocki, Filipe Nascimento.