Czy w Radomiu będzie sól do posypywania dróg

2022-09-21 14:13
zima
Autor: Wojciech Wójcikowski zdjęcie archiwalne

Jak będzie wyglądało zimowe utrzymanie dróg w tym sezonie? W mediach pojawiły się informacje, że nie wszystkie miasta mają przygotowany zapas soli drogowej​. Jednak na pierwsze tygodnie zimy w Radomiu powinno jej wystarczyć.

Informacje o problemach z solą drogową pojawiły się po wybuchu wojny na Ukrainie. Do tej pory ten surowiec był bowiem sprowadzony z Ukrainy i Białorusi. Wobec tego niektóre miasta mają problem z jej pozyskaniem. Jak to wygląda w Radomiu?

- W lipcu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji odbył spotkanie z firmami, które zajmują się zimowym utrzymaniem dróg. Mowa tutaj o niwelowaniu śliskości na drogach i dużych opadów śniegu. Wszystkie firmy, za którymi rozmawialiśmy deklarują, że w pierwszym okresie będą miały sól drogową do zabezpieczenia radomskich ulic. Nawet gdyby zima pojawiła się w tym momencie, to ta sól jest i będzie wykorzystana - mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Firmy zajmujące się utrzymaniem dróg szukają nowych dostawców, którzy mogliby zapewnić dostawy soli drogowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE