Czy śmigłowiec ratowniczy będzie stacjonował w Radomiu?

2021-11-26 15:03

Jest pomysł - będzie poprawka do budżetu państwa. Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą, by na lądowisku przy szpitalu na Józefowie stacjonował 24 godziny na dobę śmigłowiec ratunkowy. ​Koszt budowy bazy ma wynieść 60 milionów złotych a pieniądze miałyby pochodzić z państwowej kasy.

W Radomiu lądowisko dla śmigłowców funkcjonuje przy szpitalu na Józefowie. W przyszłym roku za pieniądze z budżetu obywatelskiego Mazowsza ma zastać wyremontowane, tak by spełniało wszystkie normy. Jednak politycy Koalicji Obywatelskiej idą krok dalej i chcą by na lądowisku 24 godziny na dobę dyżurował śmigłowiec ratunkowy.

- Złożyłem poprawkę do budżetu państwa na kwotę 60 milionów złotych na zakup śmigłowca dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i budowę bazy- dyżurki dla pracowników LPR. Dzięki temu skróci się czas dotarcia do poszkodowanych między innymi w wypadkach drogowych. Nasz region radomski mocno się rozwija i ilość tych zdarzeń jest duża a może być jeszcze większa, gdy wybudujemy trasę S12. Wierzę, że wspólnie wszyscy posłowie zagłosują za tym pomysłem - mówi Konrad Frysztak poseł Koalicji Obywatelskiej.

Kciuki za powodzenia projektu trzyma prezydent Radosław Witkowski.

- Ta stacja byłaby ważnym elementem całego systemu ratownictwa medycznego. Jak mam nadzieję, że sprawy związane z ochrony zdrowia będą rozpatrywane poza podziałami politycznymi i taka baza w naszym mieście powstanie - mówi Radosław Witkowski.

Poprawka do budżetu będzie rozpatrywana na posiedzeniu sejmowej komisji finansów lub posiedzeniu Sejmu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE