Centrum Rehabilitacji oficjalnie otwarte [FOTO]

2022-09-30 13:50

Centrum nie tylko polepszy jakość leczenia poprzez szereg możliwych zabiegów ale również podreperuje budżet Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Więcej o tym w artykule.

Z opóźnieniem ale jest. Centrum Rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostało oficjalnie otwarte. Przypomnijmy, budynek miał działać dwa lata temu, ale na potrzeby pandemii służył za szpital dla chorych na Covid-19. Teraz mieszkańcy mają tu otrzymać kompleksową pomoc przy rehabilitacji.

Mieści się tam poradnia chirurgiczna, ortopedyczna, proktologiczna, chirurgia naczyń, a także rentgen i USG. To znajduje się na parterze. Na pierwszym piętrze jest zakład rehabilitacji, a na drugim i trzecim oddział rehabilitacji który jest przenoszony z ul. Giserskiej - Powiedział Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Na miejscu będzie przeprowadzany szereg zabiegów w tym m.in. kinezyterapia, terapia manualna, masaże, hydroterapia, krioterapia, laseroterapia czy ćwiczenia indywidualne i grupowe. Otwarcie centrum rehabilitacji to nie tylko poprawa w leczeniu pacjentów ale również finansów szpitala:

Kiedy został uruchomiony szpital tymczasowy w 2020 roku, zakład rehabilitacji dziennej został zawieszony i kontrakt nie był wykonywany [...]. Miesięcznie szpital tracił w granicach 200 tys. złotych. - Powiedział Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Od poniedziałku do nowego budynku będą przenoszeni pacjenci z oddziału rehabilitacji przy ul. Giserskiej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE