Budowa zbiornika przeciwpowodziowego na osiedlu Nad Potokiem coraz bliżej końca

2022-08-09 13:33
Zbiornik retencyjny na osiedlu Nad Potokiem
Autor: Michał Zdybiewski

Główne pracę mają zakończyć się pod koniec wakacji. Co jeszcze zostało do zrobienia? O tym w artykule.

Budowa zbiornika retencyjnego na osiedlu Nad Potokiem zbliża się ku końcowi. Na miejscu zakończono już budowę koryta rzeki ze strefami sedymentacyjnymi i przesłonami z kamieni do oczyszczania wody. Poza tym ukończone są miejsca wpływania i wypływania wody, a większość grobli jest już ukształtowana.

W przyszłym tygodniu będzie wpuszczana woda z rzeki do czaszy zbiornika. Pozwoli to na pracę nad rowami przechwytującymi wodę z wałów. W podobnym czasie zaczną się również odbiory tych elementów, które będzie przykrywać woda. Obecnie kończona jest grobla od strony ul. Olsztyńskiej.

Najważniejsze pracę mają zakończyć się pod koniec sierpnia, z kolei we wrześniu możliwe że będą prowadzone prace wykończeniowe​. Przypomnijmy, zbiornik jest częścią projektu LIFE, a koszt jego budowy to prawie 6,8 mln złotych. Jego celem jest zbieranie wody po ulewnych deszczach i zwiększanie różnorodności przyrody.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE