Bez decyzji nie można zacząć budowy. Co z trzecim etapem trasy N-S?

2022-10-06 15:12
trasa - zdjęcie poglądowe
Autor: źródło: pixabay.com

Wykonawca trzeciego etapu trasy N-S wciąż czeka na decyzję środowiskową. Bez niej nie można zacząć budowy trasy.

​Nie ma dokumentów, więc nie można zacząć budować. Chodzi o trzeci etap trasy N-S. Budowa ostatniej nitki drogi, która ma połączyć śródmieście z ulicą Energetyków na północy Radomia jeszcze się nie rozpoczęła.

Wykonawca inwestycji wciąż czeka na stosowne dokumenty.

Do pełni dokumentacji wykonawca tak naprawdę potrzebuje pozwolenia wodno-prawnego oraz decyzji środowiskowej. Wprawdzie jest już w posiadaniu pozytywnej opinii wydanej przez Regionalną Dyrekcją Ochronę Środowiska, uzyskał ją w lipcu tego roku, ale pozytywna opinia to nie jest decyzja. To nie jest dokument, który pozwala na to, aby można było wystąpić o ZRID, czyli Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej, a po otrzymaniu ZRIDu móc przystąpić do budowy całej inwestycji - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przypomnijmy, pierwszy etap trasy N-S łączący rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną został oddany do użytku jesienią 2019 roku, z kolei druga nitka drogi - jesienią ubiegłego roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE