Będzie piknik wojskowy w Kozienicach. Będzie można dowiedzieć się o nowym rodzaju służby

2022-05-18 16:25
piknik- plakat
Autor: fot. UM Kozienice

Będzie można od kuchni zobaczyć jak wygląda armia i spytać jak można związać swoje życie zawodowe z wojskiem. W sobotę w Kozienicach odbędzie się piknik wojskowy. Jego celem jest przekazanie informacji o nowo wprowadzonej dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

Przyjęta przez Sejm i podpisana przez Prezydenta Ustawa o Obronie Ojczyzny zakłada wprowadzenie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Będzie trwała ona przez okres 12 miesięcy. W tym czasie przewidziane są 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej. W tym czasie będzie możliwość przeprowadzenia dodatkowych szkoleń, za które zapłaci wojsko. Więcej informacji dotyczącej tego modelu służby będzie przekazywane przez wojskowych podczas pikników wojskowych, które odbywać się mają w całym kraju. W regionie radomskim będą to Kozienice.

- Podczas tego pikniku będą wystawiane punkty rekrutacyjne, gdzie będziemy zachęcali do odbycia dobrowolnej służby wojskowej. Będziemy odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące służby wojskowej i rozwiewali wszelkie wątpliwości. Powiemy także jakie dokumenty są potrzebne. Już w czasie trwania tego pikniku będzie można złożyć wniosek, lub zrobić to po powrocie do domu i wypełnieniu wniosku online. Oczywiście na pikniku nie zabraknie sprzętu wojskowego, orkiestry wojskowej. Zaprezentuje się 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu oraz 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w Radomiu, będą także uczniowie certyfikowanych klas mundurowych z regionu radomskiego. Piknik rozpocznie się o godzinie 11 na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu - mówi ppłk Zbigniew Adamczyk, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu.

Piknik ma potrwać do godziny 18.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE