OIOM ruszy pełną parą od października? Dyrekcja nie potwierdza informacji

2021-09-17 15:14
józefów 2
Autor: Wojciech Wójcikowski

Co dzieje się na oddziale intensywnej terapii a Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym W Radomiu? Pojawiła się informacja, że lecznica prowadzi rozmowy ze zewnętrzną firmą, ale dyrekcja nie potwierdziła tych informacji i na komentarz karze czekać do poniedziałku.

Informacje o tym, że rozmowy są prowadzone z zewnętrzna firmą, która ma zapewnić kadrę medyczną przekazała Polska Agencja Prasowa. Jak czytamy, prawdopodobnie od 1 października zapewniona ma być pełna obsada lekarska niezbędna do zabezpieczenia świadczeń w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Ma to zapewnić firma z Łodzi. Chcieliśmy potwierdzić, te informacje u zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Bezskutecznie. Dyrekcja odniesie się do sprawy w poniedziałek. Dodajmy że na stronie szpitala wciąż znajdują się oferty pracy dla lekarzy specjalistów

Przypomnijmy. Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu wstrzymał przyjęcia na początku tygodnia. Zarząd Szpitala zapewnił wtedy, że w lecznicy zabiegi odbywają się normalnie, działa też zespół reanimacyjny. Pacjenci wymagający intensywnej terapii przewożeni są do innych lecznic gdzie działa oddział intensywnej terapii. Sprawą zajął się także Mazowiecki Urząd Wojewódzki, który poprosił władze szpitala o dodatkowe wyjaśnienia.