Będą światła na ulicy Maratońskiej!

2022-07-04 11:04
Będą światła na Maratońskiej
Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom

W ciągu dwóch miesięcy ma powstać sygnalizacja świetlna na ulicy Maratońskiej na wysokości ulicy Podhalańskiej. Światła mają poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym.

Będzie bezpieczniej dla rowerzystów i pieszych. Na ulicy Maratońskiej w okolicy Podhalańskiej powstaną światła. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

To przejście dla pieszych tworzy bezpośredni ciąg komunikacyjny pomiędzy bulwarami, a samym zalewem na Borkach zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów. W tym miejscu doszło do zbyt wielu potrąceń. Mamy nadzieje, że ta sygnalizacja zredukuje liczbę zdarzeń w tym miejscu do zera - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musiał dołożyć do tej inwestycji pieniądze, bo oferta, która została wybrana w przetargu przewyższała przygotowany przez miasto budżet.

Koszt całego zadania to blisko 330 tysięcy złotych. Na te realia, w jakich żyjemy są to ceny całkiem naturalne i nie musieliśmy dużo dokładać do tego przetargu - dodaje Puton.

Światła w tym miejscu mają powstać w ciągu dwóch miesięcy.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE