Apel przyrodniczki: Żąda natychmiastowego wstrzymania wycinki drzew w Grójcu [AUDIO]

2021-02-26 13:22
drzewo
Autor: pixabay

Żąda natychmiastowego wstrzymania wycinki drzew na terenie Grójca. To apel przyrodniczki i prezeski fundacji Tropy Przyrody, Anny Makowskiej do burmistrza miasta. Jej zdaniem władze miasta prowadzą brutalną, nieetyczną i nieuzasadnioną naukowo wycinkę.

Anna Makowska domaga się między innymi wcześniejszego konsultowania decyzji o wycince. - Jako mieszkanka miasta Grójec, leśniczka, przyrodniczka, prezeska fundacji ”Tropy Przyrody”, która od przeszło dziesięciu lat zajmuje się zwiększaniem świadomości ekologicznej mieszkańców gminy Grójec, żądam natychmiastowego wstrzymania rabunkowej wycinki drzew na terenie naszego miasta, apeluje Anna Makowska. - Od dłuższego czasu w naszym mieście obserwuję rabunkową, nieetyczną i nieuzasadnioną naukowo wycinkę drzew. Decydenci miasta wycinają kolejne drzewa mimo udowodnionego ich ogromnego znaczenia, zwłaszcza dla ekosystemów miejskich, dodaje prezeska fundacji „Tropy Przyrody”. Jak dodaje, władze nie skorzystały z propozycji wsparcia z jej strony przy konsultacji w wycince drzew. Anna Makowska apeluje, aby mieszkańcy Grójca nie byli obojętni w sprawie wycinki i jednocześnie deklaruje pomoc w tej sprawie, społecznie, w postaci wykładu na temat roli starych drzew w przestrzeni miejskiej dla osób odpowiedzialnych za zieleń na terenie miasta. Więcej w materiale audio.

Anna Makowska z fundacji "Tropy Przyrody" o apelu w sprawie wycinki drzew w Grójcu

Na apel przyrodniczki odpowiedziała Agnieszka Skarżyńska z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej grójeckiego magistratu, jak zaznacza głos społeczny jest ważny dla urzędu, jednak wycinka odbywa się w oparciu o przepisy prawa. Grójecki magistrat dodaje, że zezwolenia na wycinkę są każdorazowo uzyskiwane z grójeckiego starostwa powiatowego, a warunkiem ich uzyskania są nasadzenia zastępcze. Jednocześnie władze Grójca deklarują dokonanie nasadzeń kompensacyjnych w tym roku, między innymi w pasach drogowych.

Agnieszka Skarżyńska z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UGiM Grójec odpowiada na apel Anny Makowskiej
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE