terytorialsi

i

Autor: FB RCKiK

Apel o oddawanie krwi w wakacje. Na początek zrobili to terytorialsi

2022-06-30 13:31

Potrzeby są ogromne, a część honorowych dawców wyjeżdża na urlopy. Radomskie Centrum Krwiodawstwa apeluję, by w wakacje decydować się na oddawanie krwi i ich składników.

Taka sytuacja zdarza się każdego roku. W czasie wakacji kurczą się zapasy krwi w centrach krwiodawstwa w całym kraju, także w Radomiu. Stąd pojawiają się apele, by również w lipcu i sierpniu zgłaszać się by oddawać ten życiodajny płyn.

- W tym trudnym czasie możemy liczyć na wsparcie między innymi Wojsk Obrony Terytorialnej. Odpowiadają na nasz apel. W okresie wakacyjnym dochodzi do więcej liczby wypadków, są choroby onkologiczne. Ta krew jest potrzebna. Potrzebujemy dawców wszystkich grup. Dawca musi mieć ukończone 18 lat. W taki upalny dzień jak dzisiaj ważne, by dawcy byli wypoczęci i nawodnieni. Poza tym, żeby zostać krwiodawcą trzeba być osobą zdrową. Nie można przyjmować żadnych leków- mówi Aneta Słyk Małysa z Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Żołnierz rekordzista

W 6 Mazowieckiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej znajduje się ponad 700 honorowych dawców krwi. Nie brakuje też rekordzistów.

- Oddałem 220 litrów krwi i produktów krwi i składników krwi. W sumie można to przełożyć na na 126 litrów samej krwi. W tym roku oddałem krew już 11 razy. Zachęcam innych do tego by dzielić się krwią. Oddaję krew 35 lat regularnie. Muszę dbać o siebie. Zachować formę i dietę. Kiedyś krew była potrzebna dla mojej żony, mój tata też oddawał i tak to się zaczęło. Fajnie, kiedy otrzymuje się podziękowania od dzieci, które będąc chore tej krwi potrzebują- mówi plt. Jacek Pytlarz z 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej regularnie bierze udział w akcjach krwiodawstwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE