Włodzimierz Czarzasty ostro o radnych SLD z Przemyśla: Wypad! [AUDIO]

2020-06-08 18:42 Maciek Jędruch
Włodzimierz Czarzasty
Autor: facebook.com/WlodzimierzCzarzasty

Wszystko wskazuje na to, że Janusz Zapotocki i Tomasz Kulawik nie będą już członkami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Mieliśmy 23 tys. członków, od godziny mamy 22 tys. 998... I dobrze mi z tym - powiedział dzisiaj podczas internetowego czatu Włodzimierz Czarzasty. Decyzja szefa SLD dotyczy m.in. sytuacji z ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

Włodzimierz Czarzasty odniósł się dzisiaj podczas czatu na żywo do sytuacji, która ma miejsce w przemyskich strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- SLD to duża partia, mamy 23 tys. członków. I jak to w dużej strukturze, zdarzają się rzeczy głupie - powiedział Czarzasty, komentując ostatnie wydarzenia z 34. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu.

Przypomnijmy, że podczas piątkowych obrad Janusz Zapotocki - w imieniu radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Regii Civitas oraz Prawa i Sprawiedliwości - złożył wniosek o odwołanie przewodniczącej rady Ewy Sawickiej oraz wiceprzewodniczącego Andrzeja Zapałowskiego.

SLD w Przemyślu traci członków

Ale nie tylko o ostatnią sesję chodzi. - Nie ma łamania zasad programowych! Lewica to lewica - grzmiał Włodzimierz Czarzasty.

- Macie ochotę walczyć z mniejszościami? Walczcie sobie gdzie indziej. Ja dla władzy, nawet w tak pięknym mieście, jak Przemyśl, nie zrezygnuję z zasad - dodał, nawiązując do oświadczenia Rady Miejskiej w Przemyślu z 26 sierpnia 2019 r. wyrażającego sprzeciw wobec "promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT". Podczas głosowania w tej sprawie, Zapotocki i Kulawik byli nieobecni. Bogumiła Nowak zaś - należąca wówczas do SLD - poparła oświadczenie.  

Koalicja Zapotockiego oraz Kulawika z PiS-em i Regią jest niedopuszczalna, jak zaznacza Czarzasty. Tym bardziej, że oba te kluby poparły sierpniowe oświadczenie ws. LGBT.

SLD Przemyśl: Zapotocki i Kulawik zawieszeni?

- Dwóch kolegów przestało dzisiaj być członkami Sojuszu Lewicy Demokratycznej, bo ich wyrzuciłem- ogłosił Czarzasty, do którego skierował też pismo w tej sprawie szef podkarpackich struktur Sojuszu, Wiesław Buż.

Przewodniczącemu SLD, jak podkreślił, nieczęsto zdarza się użycie aż takich metod dyscyplinarnych. - Mam takie uprawnienia jako szef partii, bardzo rzadko z nich korzystam. Zawieszam i wnioskuję do sądu o wykluczenie z partii w trybie natychmiastowym.

- Mieliśmy 23 tys. członków, od godziny mamy 22 tys. 998... I dobrze mi z tym - mówił dalej Czarzasty. - Elektorat jest dla nas najważniejszy, a elektorat wie jaki mamy program. Jak ktoś chce go łamać, to wypad! - skwitował.

Te informacje ma oficjalnie podać jutro o 10.30 na konferencji prasowej w Rzeszowie, Wiesław Buż.

Posłuchaj: Włodzimierz Czarzasty o radnych SLD z Przemyśla
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.