Wincentiada 2022 w Przemyślu. Kayah gwiazdą niedzielnego koncertu

2022-08-22 13:08
Wincentiada 2022 w Przemyślu. Kayah gwiazdą niedzielnego koncertu
Autor: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Dni Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego, czyli Wincentiada 2022 już niebawem! Coroczna impreza zacznie się w piątek 26 sierpnia, a zakończy dwa dni później w niedzielę. Gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Kayah, która wykona swoje największe hity wraz z akompaniamentem zespołu. Co będzie działo się przez trzy dni wydarzenia? Sprawdź program Wincentiady 2022!

Już w najbliższy piątek rusza kolejna odsłona Wicentiady. To wydarzenie obchodzone z okazji dni patrona miasta Przemyśla, którym jest św. Wincenty. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek (26 sierpnia) i potrwa aż do niedzieli (28 sierpnia). Gwiazdą ostatniego, niedzielnego koncertu tegorocznej edycji Wincetiady będzie Kayah z zespołem. Co jeszcze zaplanowano podczas trzech dni imprezy?

Wiatrak i wieża widokowa w Różance

Wincentiada 2022 w Przemyślu. Co będzie się działo?

W piątek trzydniowa impreza rozpocznie się już o godzinie 16.00 na Zamku Kazimierzowskim. Wraz z przewodnikiem będzie można zwiedzić Stare Miasto – zbiórka przy altanie.

O godzinie 17.00 w Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej odbędzie się promocja książki prof. Jerzego Motylewicza „Społeczeństwo Przemyśla w XIV-XVIII wieku”. Godzinę później, bo o 18.00 w Zamku Kazimierzowskim odbędzie się koncert zespołu Fisheclectic z pograniczna dream indie pop i akustycznego folku.

W sobotę 27 sierpnia już o godzinie 11.00 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się akcja zdrowotno-edukacyjna „Przemyski dzień serca”. Potrwa do godz. 16.00. W międzyczasie w Zamku Kazimierzowskim będzie miał pokaz slajdów Piotra Michalskiego „Przemyskie place, ulice i kamienice” – start godzina 12.00.

W niedzielę 28 sierpnia o godzinie 10.00 w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców Przemyśla wraz z procesją z relikwiami św. Wincentego. Na Rynku Starego Miasta o godzinie 12.00 rozpocznie się plener malarski „ Z Wincentiadą w tle”, a także ruszy akcja „Przemyski dzień serca”, wraz z „Stop cukrzycy” w czasie, których będziemy mogli wykonać pomiar glukozy, ciśnienia oraz masy ciała.

Będzie też strefa relaksu dla dzieci – działania ruchowo-animacyjne. O godzinie 19.00 zaplanowano „Mikser - Freestyle showcase”. Za to o godzinie 20.00 na scenie głównej odbędzie się koncert Kayah.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE