Więźniowie pomagali sprzątać Przemyśl. Zebrano 5 ton śmieci! [ZDJĘCIA]

2022-09-27 14:57

Osadzenia z Zakładu Karnego w Przemyślu wspólnie z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Przemyślu porządkowała najbardziej zaśmiecone tereny w mieście. Akcję sprzątania przeprowadzono w dniach 19 - 23 września.

W ramach akcji udało się zebrać ok. 120 worków (ok. 14 400 l) i 4 kontenery odpadów komunalnych, co dało ponad 5 ton śmieci! Najwięcej odpadów zebrano w miejscach zgłaszanych przez mieszkańców Przemyśla tj.:

  • prawa i lewa strona nabrzeża Sanu
  • ul. Pasteura i ul. Grochowska
  • ul. Nestora - garaże, ul. Dolińskiego - garaże, ul. Goszczyńskiego – garaże
  • ul. Monte Cassino
  • tereny starej cegielni na ul. Buszkowickiej oraz tereny na Osiedlu Wilcze
Kierowca zaszalał na S7. W 15 sekund uzbierał 24 punkty karne

Dzikie wysypiska zmorą Przemyśla

- Właściwie nie ma tygodnia, w którym nie dowiadywalibyśmy się o wyrastających jak grzyby po deszczu dzikich wysypiskach śmieci. Nasze miasto jest sukcesywnie zaśmiecane. Można odnieść wrażenie, że części przemyślan nieszczególnie zależy na tym, aby ich najbliższe otoczenie było czyste, przyjazne, zachęcające do spacerów i pokazywania go z dumą osobom odwiedzającym prastary gród nad Sanem – czytamy na stronie przemyskiego magistratu.

Władze przypominają, że w samym centrum miasta funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK),  do którego mieszkańcy Przemyśla mogą przywozić wszelkie odpady problemowe – czyli te, które najczęściej „lądują” gdzieś w zaroślach, na obrzeżach miasta. Są to m.in.: przeterminowane leki, chemikalia, baterie, akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, a nawet: zużyte opony, odpady zielone oraz odpady budowlane i rozbiórkowe – czyli, choćby nawet, gruz budowlany. 

Przemyski PSZOK mieści się przy ulicy Sportowej 1. Punkt czynny jest przez pięć dni w tygodniu (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz w soboty od 8.00 do 13. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE