BRAVE KIDS 2021

i

Autor: Brave Kids

W Przemyślu startuje Brave Kids Together Autumn

2021-10-12 14:43

Przez pięć dni przemyskie dzieciaki będą brać udział w warsztatach z grupą akrobatów z Etiopii. Dodatkowo w planie ciekawe spotkania i wykłady.

Brave Kids Together Autumn to jesienna odsłona edukacyjno-artystycznego projektu Brave Kids skierowanego do dzieci i młodzieży z Przemyśla i okolic, w tym do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Przez pięć dni 12- osobowa grupa przemyskich dzieciaków będzie brać udział w warsztatach z grupą Debere Berhan z Etiopii, by 18 października pokazać światu efekty tej współpracy w pokazie finałowym w Zamku Kazimierzowskim o godzinie 18.00

BRAVE KIDS 2021

i

Autor: Brave Kids

O co chodzi w projekcie?

Każda odsłona projektu Brave Kids, który w Polsce jest realizowany od 2009 roku uczy młode pokolenie, że różnorodność językowa, kulturowa, rasowa i społeczna to coś, co należy pielęgnować i szanować. Tym razem, w jesiennej edycji akcent położony został na „dostępność”.

"Dostępność jest ważna, ponieważ wiąże się z prawami człowieka oraz nieograniczonym dostępem do tego, co jest finansowane ze środków publicznych. Każdy i każda powinni mieć takie same szanse oglądania czy doświadczania tego, co pozostali użytkownicy instytucji kultury". - mówi Rafał Lis, koordynator ds. dostępności w Muzeum Emigracji w Gdyni.

- Właśnie z tego powodu uważam, że to kolejna edycja projektu Brave Kids w Przemyślu, która jeszcze bardziej otwiera się na inkluzyjność, włączanie. Zakładam, że dla wielu osób udział w wydarzeniach jest niemożliwy, ponieważ napotykają na zbyt wiele barier. Tym razem nawiązaliśmy dodatkową współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Przemyślu. Wyjątkowa jest również grupa z Etiopii, gdyż znajdują się w jej składzie osoby niesłyszące. Nawiązuje to do tegorocznego tematu towarzyszącego Brave Kids Together Autumn, a mianowicie zagadnienia języka. Mamy tutaj na myśli zarówno języki obce, ale także język migowy czy język ciała lub zwyczajnie język artefaktów danej kultury. - powiedziała RADIU ESKA Magdalena Pardel Trefler, prezes Fundacji Wymiany Kulturowej „toTU toTAM”, koordynatorka projektu w Przemyślu.

Oprócz warsztatów, w których wezmą udział przemyskie dzieciaki w planie są:

Wykład dr. Hab. Elżbiety Przybył – Sadowskiej, prof. UJ, „Kultura jako język”, oraz spotkanie z M. Guadalupe Gonzalez Esquivel, „Znaczenie języka w dobie migracji”. Szczegóły macie na plakacie wydarzenia:

brave plakat

i

Autor: Brave Kids
Finał BRAVE KIDS Together w Przemyślu

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?