W Przemyślu startuje 21 Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Bez”

2021-12-01 13:52
jazz
Autor: Pixabay

Jazz Bez to renomowana impreza muzyczna, która zdobyła uznanie zarówno artystów jak i publiczności. Przez lata festiwal zyskał opinię imprezy prezentującej najlepsze wzorce współczesnej muzyki improwizowanej, przyczyniając się w ten sposób do budowania kontaktów kulturalnych i tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych.

Jak co roku na kilka dni do Przemyśla zjadą znakomici muzycy, którzy będą koncertować w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, które niezmiennie od lat jest organizatorem festiwalu.

Od 2 do 5 grudnia Przemyśl zamieni się w stolicę muzyki jazzowej!

2 grudnia – początek festiwalu

W pierwszym dniu festiwalu na scenie zaprezentuje się Andrzej Jagodziński, Trio – BACH. Wybitnemu muzykowi towarzyszyć będą kontrabasista Adam Cegielski i legendarny perkusista Czesław „Mały” Bartkowski.

To trio zdobyło sławę i uznanie wykonując interpretacje Chopina, Komedy, ale także wybrane części symfonii L. van.Beethoven’a.

3 grudnia – muzyka filmowa

Drugi dzień festiwalu upłynie pod znakiem muzyki filmowej. Na scenie wystąpi kwartet Henryka Miśkiewicza. Program składa się z autorskich aranżacji tematów kultowych polskich filmów. Będzie to sentymentalna podróż w nowej, jazzowej odsłonie. Na pewno będzie można usłyszeć motywy z filmu „O7 zgłoś się” , czy „Czterdziestolatek”.

4 grudnia – trzeci dzień festiwalu

Tym razem przemyska scena będzie gościć muzyków z Ukrainy. Będzie to kwartet Igora Zakusa, jednego z najlepszych basistów ukraińskich. Zakus jest wykładowcą i założycielem festiwalu Jazz Kolo Project w Kijowie.

5 grudnia – Tribute to Tomasz Stańko

Festiwalowa niedziela upłynie pod znakiem muzyki Tomasza Stańko w aranżacjach znanego i bogato utytułowanego zespołu Piotr Schmidt Quartet. Ich projekt poświęcony Tomaszowi Stańko stał się ich ogromnym sukcesem i ten właśnie program muzycy zaprezentują w niedzielę, 5 grudnia przemyskiej publiczności.

Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu o godzinie 19:00.

Festiwal będzie można tez obejrzeć on-line za pośrednictwem strony www.ck.przemysl.pl

Poradnik Zdrowie: zdrowotne właściwości kawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE