Terytorialsi z Przemyśla zebrali w lipcu 35 litrów krwi dla mieszkańców!

2022-08-04 14:00

„20 litrów od Terytorialsów z 20 Brygady dla Przemyśla” - tak rozpoczął się lipiec dla nowo powstałej 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez terytorialsów w Przemyślu trwała cały pierwszy miesiąc wakacji.

Wsparcie mieszkańców Przemyśla i jego okolic stanowi jedną z misji naszych struktur - informują przemyscy terytorialski. Już w pierwszych dniach akcji żołnierze z 20PBOT, licznie odwiedzili przemyski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddając 5,5 litrów krwi.

- Podsumowując miesiąc krwi jakim był lipiec, udało Nam się zebrać 35 litrów krwi oraz dodatkowo 1200 ml osocza - powiedział płk Daniel Błotko, dowódca 20PBOT a zarazem pierwszy honorowy krwiodawca podczas akcji.

Tour de Pologne PRZEMYŚL

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”

Akcja 20 litrów od 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest pierwszym krokiem we wsparciu lokalnej społeczności. „Zawsze gotowi, zawsze blisko” to motto Wojsk Obrony Terytorialnej, które codziennymi działaniami starają się wcielać w czyn.

- Tworząca się właśnie w naszym mieście 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Przemyśla i Ziemi Przemyskiej. Świadczy o tym akcja honorowego krwiodawstwa, która trwała przez pierwszy miesiąc wakacji - mówi płk Daniel Błotko.

Oprócz swojego symbolicznego znaczenia, inicjatywa 20 Brygady ma też realne i praktyczne oblicze. Krew jest bezcennym i niemożliwym do zastąpienia lekiem. Nie da się jej wyprodukować, można jednak się nią podzielić. Hasło „terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku istnienia formacji.

- Wspieranie lokalnych społeczności jest jednym z najistotniejszych zadań Wojsk Obrony Terytorialnej, także i w czasie pokoju. Misję tę realizujemy między innymi poprzez zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, prowadzenie działań ratowniczych - zapewniają terytorialsi.

We wrześniu kolejna zbiórka krwi

Pierwsza akcja krwiodawstwa zainaugurowana przez 20 Brygadę Obrony Terytorialnej trwała do końca lipca i na stałe wpisze się w naszą działalność. Kolejna zbiórka krwi od przemyskich terytorialsów planowana jest już na wrzesień.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE