Strażnicy Graniczni i ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR wspólnie ewakuowali ranną turystkę

2022-09-19 13:45
ratownicy
Autor: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu

Młoda kobieta uległa wypadkowi wędrując na Bukowe Berdo w Bieszczadach. Bez pomocy ratowników nie mogłaby samodzielnie zejść ze szlaku.

Strażnicy Graniczni i ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR znów interweniowali, tym razem w okolicach Bukowego Berda w Bieszczadach, niosąc pomoc młodej kobiecie z urazem nogi.

Ratownicy GOPR, na co dzień ściśle współpracują ze strażnikami granicznymi i już wielokrotnie udzielali w Bieszczadach pomocy osobom potrzebującym.

Tym razem pomocy potrzebowała młoda kobieta, która przebywała w Bieszczadach na obozie i w trakcie wędrówki na Bukowe Berdo doznała urazu nogi, który uniemożliwił jej dalsze poruszanie się o własnych siłach.

Bukowe Berdo to urokliwy masyw górski na wysokości ponad 1200 metrów n.p.m. To gównie połoniny, ale na trasie znajdują się też liczne skałki. Tego dnia panowała tam duża wilgotność i spore zamglenie.

- Po odebraniu zgłoszenia ratownicy GOPR poprosili o wsparcie strażników granicznych. Do akcji z placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych wyjechało dwóch funkcjonariuszy, prywatnie w czasie wolnym również ratowników górskich z dużym doświadczeniem – mówi Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu – Połączony czteroosobowy zespół ratowników i strażników granicznych najpierw poruszał się samochodem terenowym, a w wyższych partiach gór przesiedli się na quada ratowniczego.

Dziewczyna szybko otrzymała niezbędną pomoc, po czym bezpiecznie została przetransportowana do szpitala w Ustrzykach Górnych.

Finałowy występ Sary James w "America's Got Talent"

QUIZ - "Zielona” misja ratowania Ziemi

Pytanie 1 z 7
Ponad 70% naszej planety zajmuje woda. Jednak ile z tego nadaje się do picia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE