Służby rozbiły gang złodziei okradających podróżnych w pociągach

2021-11-17 15:27

Ich łupem padały nie tylko pieniądze, ale też cenne rzeczy znajdujące się w bagażach podróżnych. Przeszukanie bagaży i znalezienie łupów nie nastręczało trudności, bo ofiary spały w tym czasie odurzone alkoholem, bądź środkami farmaceutycznymi dosypywanymi do napojów.

Gang działał kilka lat w pociągach relacji Świnoujście - Przemyśl, Świnoujście - Warszawa, Zielona Góra – Warszawa. Do zuchwałych kradzieży dochodziło na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

Ich sposób działania był bardzo prosty: podawali podróżnym środki odurzające, następnie okradali, podczas gdy podróżni spali twardym snem.

Współpraca Straży Ochrony Kolei, CBŚP, Prokuratury Krajowej trwała kilka lat i w końcu doprowadziła do zatrzymania 7 osób, które zostały tymczasowo aresztowane. Zabezpieczono także narzędzia służące do popełniania przestępstw oraz środki farmaceutyczne, które mogłyby być podane podróżnym.

Usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych.

- Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mieszkaniec Warszawy, 30-letni Robert B. Policjanci CBŚP zatrzymali 4 podejrzanych w jednym z hoteli na terenie województwa wielkopolskiego. Kolejnych 3 podejrzanych zatrzymano w ich mieszkaniach. Podczas przeszukań miejsc pobytu oraz rzeczy podejrzanych zabezpieczono środki farmakologiczne i narzędzia najprawdopodobniej wykorzystywane podczas dokonywania przestępstw. Przejęto także monety kolekcjonerskie oraz pieniądze w różnej walucie: polskiej, ukraińskiej i euro. – powiedział Witold Flader z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Co ciekawe, ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, co pozwalało przypuszczać członkom grupy, że przestępstwa nie zostaną zgłoszone organom ścigania.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszyć groźbami. - powiedział W. Flader.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Prowadzący śledztwo nie kończą na tym współpracy ze Strażą Ochrony Kolei i przewoźnikiem oraz zapowiadają kolejne działania. Jednocześnie zwracają się z apelem do osób, które padły ofiarą w pociągach dalekobieżnych, a nie zgłosiły tego faktu organom ścigania, o kontakt z policjantami CBŚP pod numerem telefonu (+48) 477 218 984.

Przegrupowanie migrantów na granicy

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE