Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość

2023-01-25 11:02
Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość
Autor: pexels.com

Sieć sklepów odzieżowych TXM znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość firmy, która od dłuższego czasy miała problemy finansowe. Mimo planów naprawczych, umów i porozumień z bankami przedsiębiorstwo nie wyszło na prostą. Zamykanie sklepów odzieżowych TXM w Polsce trwa już od kilku miesięcy.

Już 30 kwietnia 2022 roku zarząd TXM zgłosił się z wnioskiem o upadłość spółki. Ta decyzja podyktowana była złymi wynikami finansowymi i brakiem pomocy ze strony państwa w trudnej sytuacji firmy w czasie pandemii COVID-19. - Podstawowymi czynnikami leżącymi u podstawy decyzji zarządu były osiągane wyniki finansowe oraz sytuacja płynnościowa, zdeterminowane w trakcie ostatnich dwóch lat przez negatywny wpływ pandemii COVID-19, a jednocześnie brak wsparcia państwa dla TXM jako podmiotu bezdyskusyjnie dotkniętego skutkami pandemii – ogłoszono w komunikacie.

Sieć sklepów TXM znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość

Kilkaset sklepów, którymi zarządzała spółka zniknęły już z Polski. Jeszcze na koniec 2021 roku sieć miała na terenie naszego kraju 204 placówki. Dawna strona internetowa TXM nie działa już od kilku miesięcy, a kilka dni temu opublikowano informację o zmianie adresu strony. Teraz na nowej witrynie możemy przeczytać wyłącznie publikowane raporty.

- Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w sprawie wniosku Emitenta o ogłoszenie upadłości Emitenta (sygn. akt: WA1M/GU/194/2022) ogłosił upadłość TXM S.A. - podano 19 stycznia.

500+ do likwidacji? Politycy komentują
Źródło: Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE