Rowerzysta dostał dwa mandaty 20 zł i 2,5 tysiąca zł. Za co?

2022-01-21 13:40
Lubaczów: Surowe konsekwencje dla pijanych rowerzystów
Autor: Pixabay

Rowerzysta został ukarany dwoma mandatami w kwocie: 20 zł i 2,5 tysiąca złotych. Za co? Pierwszy za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną, a drugi za jazdę rowerem po pijaku. Do zdarzenia doszło w Przemyślu na ul. 3-go Maja. Pijany rowerzysta zjeżdżając z chodnika wjechał w wyjeżdżającego z parkingu opla.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 8.30 na ul. 3-go Maja w Przemyślu. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy wstępnie ustali, że rowerzysta, w trakcie zjazdu z chodnika na drogę, najechał na osobowego opla, który w tym czasie próbował  wyjechać z parkingu.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek na stoku w Przemyślu. Ranna nastolatka trafiła do szpitala

2,5 tysiąca za jazdę po pijaku

Od rowerzysty policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec Przemyśla jechał rowerem mając w organizmie 1,22 promila alkoholu.

- Mężczyzna za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną został ukarany mandatem w kwocie 20 zł. Drugi mandat, w kwocie 2500 tys. zł otrzymał za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości – informują przemyscy policjanci.

Knurów: Chciał wjechać rowerem do biura!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE