nie nowotworom

i

Autor: UM Przemyśl

Przemyśl: „NIE nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania już wkrótce w przemyskim Rynku

2022-04-27 11:44

Mobilna klinika fundacji Ronalda McDonalda zaprasza na profilaktyczne badania dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Ruszyły zapisy.

Z badań w mobilnym ambulansie fundacji Ronalda McDonalda skorzystało przez ostatnie 16 lat już ponad 76 000 dzieci.

5 i 6 maja ta unikalna stacja medyczna zaparkuje w Rynku, przed Urzędem Miejskim w Przemyślu, a profesjonalna i doświadczona kadra medyczna będzie przeprowadzać kompleksowe badania ultrasonograficzne dzieciom w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Celem tych badań jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy, dlatego aby wziąć w nim udział należy zapisać dziecko dzwoniąc pod numery: 16 678 57 56 lub 16 678 40 10. Zapisy będą prowadzone do 4 maja w godzinach od 8:00 do 12:00. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Mobilna klinika fundacji Ronalda McDonalda to unikalna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Badanie jest bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne.

Po zakończeniu wizyty rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Poradnik Zdrowie: Żyję z epilepsją, cz. 1

Epicki quiz. Czy masz wysoko rozwinięty szósty zmysł?

Pytanie 1 z 10
Czy masz czasem uczucie, że ktoś Cię śledzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE