Przemyśl: Biblioteka Publiczna po kwarantannie [WIDEO]

2020-05-21 14:41

Okazuje się, że przemyślanie byli spragnieni książek. Po niespełna dwóch tygodniach od otwarcia czytelnicy przemyskich bibliotek wypożyczyli tysiące książek!

Mija drugi tydzień od momentu otwarcia Przemyskiej Biblioteki Publicznej i choć wciąż fizycznie jest ona zamknięta dla czytelników, to zainteresowanie jakim mieszkańcy Przemyśla i regionu obdarzają siedzibę główną i jej filie zaskoczy niejednego z was!
Przez ten czas siedziba główna przy ulicy Grodzkiej w Przemyślu zanotowała już ponad 1200 odwiedzin, wypożyczyła prawie 1300 książek i udzieliła prawie 700 informacji.
Filie zanotowały 900 odwiedzin, prawie 2 tysiące wypożyczeń i udzieliły ponad 300 informacji!

Te statystyki są niezwykle optymistyczne, mówi Katarzyna Bednarz – Soja z biblioteki :

- Świadczy to o tym, że przemyślanie byli spragnieni książek, spragnieni słowa czytanego! My staramy się sprostać oczekiwaniom czytelników, polecamy książki, umawiamy ich na konkretne godziny po odbiór książek, co powoduje, że nasi czytelnicy nie muszą ustawiać się w długich kolejkach.

Jak wygląda wypożyczanie książek?

Żeby wszyscy czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie biblioteka zadbała o wszystkie środki ostrożności zlecone przez nadzór sanitarny.
Powstały dwa punkty: jeden do odbierania wcześniej zamówionych telefonicznie lub drogą mailową materiałów, drugi do ich oddawania. Pierwszy znajduje się przy wejściu do budynku B do Działu dla Dzieci i Młodzieży, drugi przy Czytelni Nowości Wydawniczych.

Dni i godziny otwarcia biblioteki przy ul. Grodzkiej 8:


• wtorek–piątek, godz. 10.00–16.00,
• sobota, godz. 10.00–15.00.


Zamówienia można dokonać:


• on-line przez system Mak+ (indywidualne konto czytelnika),
• e-mailowo: zamowienia@biblioteka.przemysl.pl,
• telefonicznie od wtorku do piątku w godz. 10.00–16.00 oraz w soboty w godz. 10.00–15.00.
Numery telefonu:
• 16 678 36 52 (Wypożyczalnia Główna),
• 16 678 62 87 (Dział dla Dzieci i Młodzieży),
• 16 678 35 82 (Czytelnia Główna).

Biblioteka Publiczna w Przemyślu w drugim tygodniu po otwarciu na nowych zasadach

Wirtualne życie biblioteki

Dla wiernych czytelników wciąż nie brakuje atrakcyjnych propozycji konkursów, jakie znaleźć można na ich stronie internetowej. Jedną z nich jest niedawno ogłoszony konkurs pod hasłem „Przepisy kulinarne w literaturze”.  Chodzi o przesłanie przepisu potrawy literackiej wraz z informacją z jakiej książki przepis ten pochodzi (autor, tytuł książki, rok wydania, strona). Na przepisy biblioteka czeka do 30 maja.
Kolejna propozycja to okazja do zaprezentowania swojego talentu fotograficznego. V Konkurs Fotograficzny #rodzinneczytanie adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych (klas 6–8) i ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego.
Jego celem jest promowanie książki i czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na rodzinne czytanie – ważny aspekt budowania więzi międzypokoleniowych. Na prace fotograficzne biblioteka czeka do 15 czerwca. Nie brakuje też propozycji literackich. Do 15 lipca trwa konkurs pod hasłem: „W poszukiwaniu życiowych drogowskazów – list do wnuka”. Tu mają szansę wykazać się osoby w wieku 50+ dzieląc się z młodszym pokoleniem swymi refleksjami i radami dotyczącymi tematów dla nich najważniejszych.

Posłuchajcie jakie jeszcze propozycje ma dla was Przemyska Biblioteka Publiczna. Opowiedziała nam o nich Katarzyna Bednarz - Soja: 

Biblioteka Publiczna w Przemyślu po kwarantannie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE