Przemyska ginekologia oddziałem klinicznym [FOTO, AUDIO]

2021-02-16 14:21 Anna Cichy
Przemyska ginekologia oddziałem klinicznym
Autor: Wojewódzki Szpital w Przemyślu

Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej został pierwszym w przemyskim szpitalu oddziałem klinicznym. Stało się to dzięki podpisaniu umowy z Uniwersytetem Rzeszowskim, który teraz również w Przemyślu będzie kształcił swoich studentów. Jakie korzyści z tej umowy będą czerpać pacjentki? Poznaj szczegóły!

Uniwersytet Rzeszowski współpracuje z rzeszowskimi szpitalami od 2013 roku, a od 2019 z rzeszowskim pogotowiem. Wojewódzki Szpital w Przemyślu dołączył do grona tych placówek 12 lutego, a współpraca będzie dotyczyć oddziału ginekologiczno-położniczego z oddziałem ginekologii onkologicznej.

- Cieszymy się, że dołącza do tego grona szpital wojewódzki w Przemyślu. Kształcenie studentów jest naszą wielką troską. Chcielibyśmy, aby ilość lekarzy, ich kompetencje rosły, a tego nie osiągniemy bez współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim – mówił Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego. 

Zadowolenia z nowo podpisanej umowy nie kryła Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu:

- Cieszymy się, że szpital w Przemyślu może dzisiaj dołączyć do grupy szpitali, które współpracują z Uniwersytetem Rzeszowskim. Będzie to współpraca w ramach oddziału ginekologiczno-położniczego. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej współpracy naukowej. 

Warto zauważyć, że przemyska ginekologia od początku pandemii działa w formie hybrydowej i przyjmuje pacjentki zarówno z koronawirusem, jak i niezakażone, a w aktualnym rankingu „Rodzić po ludzku” oddział zajmuje wysokie 3. miejsce wśród wszystkich szpitali w województwie podkarpackim.

Korzyści dla pacjentek

Oddziałem ginekologiczno-położniczym z pododdziałem ginekologii onkologicznej od wielu lat kieruje prof. dr hab. Grzegorz Raba, który zawodowo jest związany również z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie kieruje katedrą położnictwa.

Zapytany o korzyści, jakie z podpisania tej umowy czerpać będą jego pacjentki odpowiedział:

- Oddział kliniczny w naszym szpitalu jest to olbrzymi krok naprzód. Leczenie w ramach oddziału klinicznego daje naszym pacjentkom możliwości skorzystania z leczenia w ramach badań klinicznych oraz programów lekowych.

Mówi Grzegorz Raba, kierownik oddziału ginekologiczno – położniczego z pododdziałem ginekologii onkologicznej:
Bajkowy audiobook na dzień kota