Pierwsze w Przemyślu boisko piłkarskie pod balonem? To może się udać! [AUDIO]

2020-09-16 14:48 Anna Cichy
piłka
Autor: Pixabay

UKS Orlik Przemyśl to nie byle jaki klub sportowy. Jako jedyna szkółka piłkarska w regionie posiadają srebrny certyfikat PZPN – u. Przyznacie chyba, że zasługują na porządne boisko z prawdziwego zdarzenia! Zatem do dzieła!

To kolejny projekt do Budżetu Obywatelskiego Przemyśla na 2021 rok. Tym razem w kategorii I. Jego pomysłodawca, Henryk Łaskarzewski chce by dzieciaki trenujące na Orliku przy ulicy Dworskiego w Przemyślu mogły uprawiać piłkę nożną przez cały rok. Taka hala pneumatyczna, potocznie zwana balonem umożliwiłaby treningi również w miesiącach zimowych, co zdecydowanie podniosłoby poziom szkolenia. To nie wszystko! Jak podkreśla H. Łaskarzewski, boisko służyłoby też przemyskim szkołom, a więc lekcje wychowania fizycznego w wielu przemyskich placówkach nabrałyby nowej, lepszej jakości. Również całorocznie!

Pierwsze takie boisko w Przemyślu, ale nie na Podkarpaciu!

Sanok, Rzeszów, Krosno, Stalowa Wola, Mielec … to miasta w których takie boiska już są! Dlaczego zatem przemyskie dzieciaki nie miałyby korzystać z takiego obiektu? Tym bardziej, że UKS Orlik Przemyśl to jedyna w regionie szkółka ze srebrnym certyfikatem PZPN – u. Takie certyfikaty posiada obecnie około 600 szkółek piłkarskich w Polsce. Młodzi piłkarze z Przemyśla trenowani są przez szesnastu doskonale przeszkolonych, profesjonalnych trenerów.

- Jest to bardzo duży nakład pracy nie tylko organizacyjnej. Stawiamy wiele wymagań tak trenerom, jak i samym piłkarzom ich rodzicom. U nas musi być wszystko zapięte na tak zwany ostatni guzik. Musimy planować zajęcia na pół roku do przodu, a każdy rodzic może takie zajęcia obserwować. - mówi Henryk Łaskarzewski, prezes UKS Orlik Przemyśl.

Srebrny certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej oznacza ciągłą kontrolę PZPN – u, dlatego treningi odbywają się na bardzo wysokim poziomie. Obecnie trenuje u nich około 150 młodych piłkarzy, którzy mają się czym pochwalić!

- Drużyna Trampkarza Starszego gra w pierwszej lidze i sądziliśmy, że będzie bardzo ciężko, ale dzięki olbrzymiej pracy trenerów i całego klubu chyba utrzymamy się w tej pierwszej lidze! – z dumą przyznaje H. Łaskarzewski – Należymy do grona elitarnych grup: na osiem najlepszych zespołów na Podkarpaciu jesteśmy w pierwszej czwórce!

Jeżeli to was nie przekonało do oddania głosu na projekt balonu nad boiskiem, to POSŁUCHAJCIE jak do tego zachęca prezes UKS Orlik Przemyśl, wieloletni trener i wnioskodawca projektu, Henryk Łaskarzewski:

Henryk Łaskarzewski o krytym boisku w Przemyślu

Budżet Obywatelski Przemyśla na rok 2021

Pula Budżetu Obywatelskiego Obywatelskiego Przemyśla na rok 2021 wynosi 2 miliony złotych. W jaki sposób te pieniądze zostaną spożytkowane zależy tylko od nas, mieszkańców Przemyśla. Od tego na jakie projekty będziemy oddawać swoje głosy i czy w ogóle przystąpimy do głosowania. Głosować może każdy mieszkaniec Przemyśla! Głosowanie potrwa do 11 października. Po więcej szczegółów i regulamin głosowania zajrzyjcie na przemysl.pl

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny