Obok dworca PKP w Przemyślu powstanie Zaułek Wolontariuszy?

2022-07-06 14:16
Obok dworca PKP w Przemyślu powstanie Zaułek Wolontariuszy?
Autor: Materiały prasowe

We wtorek przy dworcu głównym PKP na placu Legionów odbyła się konferencja prasowa zwołana przez Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej. Podczas niej zaprezentowano projekt nadania nazwy „Zaułek Wolontariuszy” dla części placu Legionów, gdzie do dzisiaj stoją namioty World Central Kitchen. Tam wolontariusze codziennie oferują uchodźcom posiłki i napoje.

Nazwaniem części placu Legionów Zaułkiem Wolontariuszy chcemy docenić i uhonorować wszystkich anonimowych, zwykłych mieszkańców miasta, którzy wykazali się wielką solidarnością i dobrocią. Kolejnym etapem będzie zebranie trzystu podpisów, co nie powinno być problemem z uwagi na cel tej uchwały - powiedział Marek Chludziński, pełnomocnik komitetu. Przekazał także, że podpisy będą zbierane od 8 lipca do 6 sierpnia na terenie miasta, tj.:

  • przy placu na Bramie,
  • Zielonym Rynku,
  • w biurze poselskim Marka Rząsy
  • na ulicach Kazimierzowska i Franciszkańska
Co Cię wkurza? | Ja się pytam!

Marek Rząsa: Przemyśl pierwszym miastem Unii Europejskiej

- Przemyśl stał się obecnie pierwszym miastem Unii Europejskiej. Szkoda, że w takich okolicznościach jak wojna, ale zdecydowanie Przemyśl odmieniany był we wszystkich językach świata, a samo miasto stało się sercem Europy, sercem wolontariatu i sercem empatii. Dlatego chcemy wspólnie uhonorować zarówno tych wolontariuszy, którzy codziennie od 24 lutego pomagają uchodźcom, jak i docenić całą ideę wolontariatu – mówił poseł Marek Rząsa.

W konferencji uczestniczyli również oprócz Marka Rząsy i Marka Chludzińskiego, radny Jerzy Krużel, przewodniczący PO Powiatu Przemyskiego Artur Pich, dr Sebastian Jasiński, przedstawiciel Związku Ukraińców w Polsce – Ihor Horkiw oraz mieszkańcy miasta Anna Grad – Mizgała, Lila Kalinowska oraz Robert Garczyński.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE