mops przemysl

i

Autor: B. Trojnar/MOPS Przemyśl

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dowiezie na szczepienie przeciwko Covid – 19 [AUDIO]

2021-05-27 15:05

W czasie pandemii przemyski MOPS realizuje szereg zadań w celu przeciwdziałania pandemii. Całkowite zamknięcie placówki było niemożliwe, bo jak mówią jej pracownicy: jest wiele osób, które potrzebują wsparcia.

Jednym z takich działań jest organizacja transportu niemedycznego do punktów szczepień dla osób, które samodzielnie mają trudności z dostaniem się na szczepienie.

Taka potrzebę można zgłosić codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:50 pod numerem telefonu infolinii MOPS-u : 574 330 650

Do transportu niemedycznego uprawnione są osoby niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym, lub też osoby, które mają obiektywne trudności w przemieszczaniu się.

Dowiozą nie tylko na terenie miasta

Transport niemedyczny w ramach usług przemyskiego MOPSU obejmuje nie tyko teren Przemyśla. Jeżeli jest potrzeba dojazdu do punktu szczepień zlokalizowanego poza miastem, na terenie powiatu przemyskiego, to również taki dojazd zostanie zrealizowany przez KM Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

- Ta współpraca układa nam się wyjątkowo dobrze i jest pięknym dowodem na to, jak można w trakcie trwania tej pandemii prowadzić współpracę pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i służbami ratowniczymi. Wszystkie ręce na pokład! - powiedział Radiu Eska Bogusław Trojnar z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Pomoc żywnościowa dla osób na kwarantannie

Kwarantanna lub izolacja w warunkach domowych dla osób, samotnych, pozbawionych rodziny to niejednokrotnie niełatwa sprawa, choćby ze względu na niemożność zrobienia podstawowych zakupów spożywczych.

Procedura zgłoszenia się po paczki żywnościowe polega na tym, że osoba objęta kwarantanną zgłasza się poprzez aplikację „Domowa kwarantanna” lub sanepid i informuje, że potrzebuje pomocy. Następnie pracownik socjalny weryfikuje kryteria zgłaszającej się osoby (kryterium dochodowe, bliska rodzina) i jeśli są one spełnione, to ustalana jest forma pomocy, a następnie taka pomoc jest dostarczana w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.

POSŁUCHAJ czym jeszcze obecnie zajmują się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu
Dworzec w Przemyślu z nagrodą publiczności w konkursie "Dworzec roku 2020"
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE