Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. To mieszkaniec powiatu łańcuckiego

2022-12-09 11:59
Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. To mieszkaniec powiatu łańcuckiego
Autor: Policja Lubaczów

W piątek rano w przemyskim Sądzie Okręgowym doszło do tragicznych wydarzeń. Po godzinie 7.00 rano do budynku wszedł mężczyzna i podpalił się. To 53-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Z poparzeniami przetransportowano go do szpitala.

Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Aktualizacja

Rzecznik prasowy przemyskiej Prokuratury Okręgowej Marta Pętkowska, przekazała, że "o godz. 7.35 mieszkaniec powiatu łańcuckiego 53-letni Marek J. w holu budynku Sądu Okręgowego dokonał samopodpalenia; zapalniczką podpalił rękawy ubrania".

- Marek J. trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznał obrażeń w postaci poparzenia kończyn górnych - przekazała rzecznik.

Dodała, że jego zachowanie "miało mieć związek z postępowaniem w jego sprawie, dotyczącym władzy rodzicielskiej, toczącym się w Sądzie Rejonowym w Łańcucie". Do tego postępowania opinię przedstawiał zespół kuratorów, który ma siedzibę w budynku sądu okręgowego.

Napad na bank w Przemyślu

Mężczyzna z powiatu łańcuckiego trafił dziś rano do przemyskiego szpitala z poparzeniami rąk i nóg, po tym jak w budynku Sądu Okręgowego przy ul. Konarskiego w Przemyślu sam się podpalił.

- O tym zdarzeniu policjanci z Przemyśla zostali powiadomienie o godzinie 7.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mężczyzna wszedł do budynku sądu, następnie oblał się łatwopalną substancją podpalił – mówi mówi Ewelina Wrona z Podkarpackiej Policji.

Mężczyznę udało się uratować i został przetransportowany do szpitala.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE