Maskotka z niespodzianką na granicy. Cedra ucieszyła się, przemytnik mniej

2023-02-07 11:53

Na nietypowy pomysł wpadł kierowca, która chciał przemycić do Polski tytoń do palenia. Schował go w pluszowej maskotce. Suczka Cedra z podkarpackiej KAS ucieszyła się na jej widok, zaś przemytnik na widok poczynań Cedry nie bardzo.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Medyki wytypowali do kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. W kontroli pojazdu funkcjonariuszom pomagał owczarek belgijski Cedra – podaje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska. Czujny nos psa wskazał na jeden z bagaży przewożonych przez kierowcę, a dokładnie znajdującą się w nim pluszową maskotkę.

- Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jej zawartość przy pomocy urządzenia RTG. Skanowanie potwierdziło, że węch psa okazał się niezawodny. We wnętrzu zabawki zaszyty był płócienny worek, w którym znajdowało się blisko 0,4 kg tytoniu do palenia  - dodaje Chabowska. 

Tytoń został zabezpieczony do dalszego postępowania, a pomysłowy kierowca ukarany został mandatem w wysokości 400 zł.

Kraków: grupa sutenerów rozbita. Przewodniczyli jej Polka i Rosjanin
Źródło: Maskotka z niespodzianką na granicy. Cedra ucieszyła się, przemytnik mniej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE