Lubaczów: Straciła blisko 30 tys. zł! Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Lubaczów: Straciła blisko 30 tys. zł! Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku

Lubaczów: Straciła blisko 30 tys. zł! Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku

2021-12-22 16:25

Blisko 30 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu lubaczowskiego, która dała się oszukać metodą na „pracownika banku”. Kobieta po kilku godzinach zorientowała się, że została oszukana. - Oszuści nie przebierają w środkach, by w szybkim czasie wzbogacić się naszym kosztem. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, potrafią wykorzystać każdą okazję, aby przejąć pieniądze – czytamy na stronie lubaczowskiej policji.

Do komendy w Lubaczowie przyszła 24-letnia mieszkanka gminy Cieszanów i zgłosiła, że została oszukana przez osobę podającą się za pracownika banku. Jak powiedziała, zadzwoniła do niej kobieta i powiedziała, że na kontach zgłaszającej została zarejestrowana próba nielegalnego przelewu i ona pomoże jej zablokować ten przelew. Poprosiła, aby mieszkanka naszego powiatu zainstalowała na swoim telefonie aplikację „AnyDesk”, a nieświadoma oszustwa kobieta zrobiła to.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Złodziej wpadł podczas włamania do altanki

Straciła blisko 30 tys. zł!

Oszustka rzekomo przełączyła zgłaszającą do działu obsługi technicznej banku. Teraz mężczyzna instruował zgłaszającą, aby zalogowała się na swoje konta bankowe, podając hasło i kody blik. Po wszystkim oszust zapewnił kobietę, że jej konta są już bezpieczne. Po kilku godzinach, 24-lataka zaczęła mieć wątpliwości i zalogowała się na swoje konta. Okazało się, że nie ma na nich oszczędności, jakie poosiadała. Kobieta straciła blisko 30 tys. złotych.

Wielka awantura na środku ulicy! 30-latek z opla wyciągnął broń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE